International Trophy City of Barcelona 2017 Results

image.jpeg

Natalia García from Spain conquers gold with a really regular competition, just ahead Bulgarian Champion, Neviana Vladinova and Victoria Veinberg-Filanovsky from Israel.

1 . Natalia García ESP

2. Neviana Vladinova BUL

3. Victoria Veinberg-Filanovsky ISR

4. Katsiaryna Halkina BLR

5. Irina Annenkova RUS

6. Karina Kuznetsova RUS

7. Kseniya Moustafaeva FRA

8. Alexandra Agiurgiuculese ITA

9. Mariya Pavlova RUS

10. Polina Berezina ESP

11. Ana Luiza Filiouranu ROU

12. Olena Dyachenko UKR

13. Alba Sarrias ESP

 

363_ec_Budapest2017-004_7992-25a-NataliaGarcia-ESP

Natalia García ESP

 

Rhythmic Gymnastics European Championships Budapest 2017 Qualification (Friday 19th May) Photos

AleksandraSoldatova-RUS.JPG

Aleksandra Soldatova (RUS)

363_ec_Budapest2017-005_8359-75b-OlenaDiachenko-UKR.JPG

Olena Dyachenko (UKR)

Natalia Garcia

Natalia García (ESP)

Dina Averina-001.JPG

Dina Averina (RUS)

Soldatova-RUS.JPG

Aleksandra Soldatova (RUS)

363_ec_Budapest2017-004_8228-25a-NataliaGarcia-ESP

Natalia Garcia (ESP)

363_ec_Budapest2017-005_8418-75b-OlenaDiachenko-UKR

Olena Dyachenko (UKR)

Dina Averina (2).JPG

Dina Averina (RUS)

363_ec_Budapest2017-004_8174-25a-NataliaGarcia-ESP.JPG

Natalia García (ESP)

363_ec_Budapest2017-005_8428-75b-OlenaDiachenko-UKR.JPG

Olena Diachenko (UKR)

363_ec_Budapest2017-004_7992-25a-NataliaGarcia-ESP.JPG

Natalia Garcia (ESP)

Diachenko.JPG

Olena Dyachenko (UKR)

European Championships Budapest 2017: Startlist for Rotation 1, Senior Individuals

image

1 29518 NEMECKOVA Daniela CZE
2 32112 ROMANIUK Malgorzata POL
3 31929 STEPANKOVA Denisa CZE
4 22609 KOZIOL Natalia POL X
5 32275 ASTVATSATRYAN Ella ARM X
6 25211 HARNASKO Alina BLR X
7 35527 AGAGULIAN Iasmina ARM X
8 8861 HALKINA Katsiaryna BLR X
9 18528 AVERINA Dina RUS X
10 20203 WYERS Kaat BEL X
11 20096 SOLDATOVA Aleksandra RUS X
12 20926 COLLIN Anais BEL X
13 15040 RUSSO Alessia ITA X
14 9142 BOGDANOVA Viktoria EST X
15 32232 AGIURGIUCULESE Alexandra ITA X
16 9271 BOGDANOVA Olga EST X
17 21221 LLANA GARCIA Sara ESP X
18 10895 PIRIYEVA Zhala AZE X
19 12191 GARCIA Natalia ESP X
20 21420 DURUNDA Marina AZE X
21 20973 LEINA Arina LAT X
22 29088 ZOREC Iza SLO X
23 14769 GAMALEJEVA Jelizaveta LAT X
24 25350 JERMAN BUKAVEC Aja SLO X

Group A Rotation 2
1 32112 ROMANIUK Malgorzata POL X
2 10425 KHEILOVA Andrea CZE X
3 22609 KOZIOL Natalia POL X
4 29518 NEMECKOVA Daniela CZE X
5 25211 HARNASKO Alina BLR X
6 32275 ASTVATSATRYAN Ella ARM X
7 8861 HALKINA Katsiaryna BLR X
8 35527 AGAGULIAN Iasmina ARM X
9 20203 WYERS Kaat BEL X
10 18527 AVERINA Arina RUS X
11 20926 COLLIN Anais BEL X
12 20096 SOLDATOVA Aleksandra RUS X
13 20281 KABRITS Laurabell EST X
14 32234 BALDASSARRI Milena ITA X
15 9271 BOGDANOVA Olga EST X
16 32232 AGIURGIUCULESE Alexandra ITA X
17 10895 PIRIYEVA Zhala AZE X
18 21221 LLANA GARCIA Sara ESP X
19 21420 DURUNDA Marina AZE X
20 12191 GARCIA Natalia ESP X
21 29088 ZOREC Iza SLO X
22 20973 LEINA Arina LAT X
23 25350 JERMAN BUKAVEC Aja SLO X
24 14769 GAMALEJEVA Jelizaveta LAT X

Group B Rotation 1
1 32501 SALES Laura POR X
2 18745 DOMINGUES Tania POR X
3 28651 VARAY Mira HUN X
4 30759 POTEMKINA Anastasia AUT X
5 22058 KIS Alexandra HUN X
6 5727 RUPRECHT Nicol AUT X
7 22549 SWENSEN Emilie Hvidsten NOR X
8 9710 MAZUR Viktoriia UKR X
9 16285 HOLTE Emilie NOR X
10 32892 DIACHENKO Olena UKR X
11 28835 RASKOVA Karolina SVK X
12 30610 RAMOS Andrea AND X
13 15177 KILIANOVA Xenia SVK X
14 30611 FLINCH Judith AND X
15 32254 DERVISI Aikaterini GRE X
16 29227 OBRADOVIC Tamara SRB X
17 22541 KELAIDITI Eleni GRE X
18 31479 GVOZDIC Nastasija SRB X
19 25083 VERDES Andreea ROU X
20 31726 PESCHEL Noemi GER X
21 20307 FILIORIANU Ana Luiza ROU X
22 29185 TKALTSCHEWITSCH Lea GER X

Group B Rotation 2
1 32501 SALES Laura POR X
2 18745 DOMINGUES Tania POR X
3 11685 WEINL Nicole AUT X
4 22031 PIGNICZKI Fanni HUN X
5 5727 RUPRECHT Nicol AUT X
6 22058 KIS Alexandra HUN X
7 32892 DIACHENKO Olena UKR X
8 22549 SWENSEN Emilie Hvidsten NOR X
9 9710 MAZUR Viktoriia UKR X
10 16285 HOLTE Emilie NOR X
11 23063 PEREIRA Jessica AND X
12 34740 POLIAKOVA Nataliya SVK X
13 30610 RAMOS Andrea AND X
14 15177 KILIANOVA Xenia SVK X
15 29227 OBRADOVIC Tamara SRB X
16 32254 DERVISI Aikaterini GRE X
17 31479 GVOZDIC Nastasija SRB X
18 22541 KELAIDITI Eleni GRE X
19 31726 PESCHEL Noemi GER X
20 25083 VERDES Andreea ROU X
21 29185 TKALTSCHEWITSCH Lea GER X
22 20307 FILIORIANU Ana Luiza ROU X

Group C Rotation 1
1 22875 EVRIPIDOU Diananto CYP X
2 18570 RIBARIC Petra CRO X
3 21578 BOZIC Laura CRO X
4 18374 TASEVA Katrin BUL X
5 22567 GERGALO Rebecca FIN X
6 22769 VLADINOVA Neviana BUL X
7 16259 TIKKANEN Jouki FIN X
8 28437 BOLATAEVA Natela GEO X
9 32239 MASIONYTE Neringa LTU X
10 22627 SHELIA Viktoria GEO X
11 20584 PRONCENKO Veronika LTU X
12 29608 BEKTAS Selen TUR X
13 29499 JOVENIN Axelle FRA X
14 30778 KARAEVLI Basak Nida TUR X
15 19442 MOUSTAFAEVA Kseniya FRA X
16 18795 SHERLOCK Stephani GBR X
17 31875 ERANGEY Emma Wainio DEN X
18 14628 HALFORD Laura GBR X
19 31873 SACHMANN Nicoline DEN X
20 15247 VEINBERG FILANOVSKY Victoria ISR X
21 22468 ASHRAM Linoy ISR X

Group C Rotation 2
1 18570 RIBARIC Petra CRO X
2 22875 EVRIPIDOU Diananto CYP X
3 21578 BOZIC Laura CRO X
4 22567 GERGALO Rebecca FIN X
5 18374 TASEVA Katrin BUL X
6 16259 TIKKANEN Jouki FIN X
7 22769 VLADINOVA Neviana BUL X
8 32263 ROSITSAN Elisabeth Vera LTU X
9 28437 BOLATAEVA Natela GEO X
10 20584 PRONCENKO Veronika LTU X
11 22627 SHELIA Viktoria GEO X
12 29499 JOVENIN Axelle FRA X
13 29608 BEKTAS Selen TUR X
14 19442 MOUSTAFAEVA Kseniya FRA X
15 22884 CANKAYA Ecem TUR X
16 31875 ERANGEY Emma Wainio DEN X
17 18795 SHERLOCK Stephani GBR X
18 31873 SACHMANN Nicoline DEN X
19 14628 HALFORD Laura GBR X
20 15247 VEINBERG FILANOVSKY Victoria ISR X
21 22468 ASHRAM Linoy ISR X

European Championships Budapest 2017: Startlist for Junior Groups

363_ec_Budapest2017-001_4028-training

 

Start Order NOC 
1 SUI – Switzerland
2 GEO – Georgia
3 HUN – Hungary
4 TUR – Turkey
5 BLR – Belarus
6 AZE – Azerbaijan
7 FIN – Finland
8 AUT – Austria
9 RUS – Russia
10 LAT – Latvia
11 ITA – Italy
12 GRE – Greece
13 SVK – Slovakia
14 EST – Estonia
15 LTU – Lithuania
16 POL – Poland
17 ESP – Spain
18 AND – Andorra
19 ISR – Israel
20 GER – Germany
21 NOR – Norway
22 NED – Netherlands
23 CZE – Czech Republic

24 UKR – Ukraine

25 SLO – Slovenia

26 SRB – Serbia

27 BUL – Bulgaria